Znikacz i jego broń

Zniknięcie lwa w zoo, omdlenie kolonijnej wychowawczyni, niewidzialny kierowca samochodu, ocalenie lisa od śmierci, wiszący w powietrzu kamień, złapanie złodzieja na gorącym uczynku, groźny wypadek samochodowy – to tylko niektóre wydarzenia, w których uczestniczy dziesięcioletni Jurek podczas wakacyjnego pobytu u dziadków nad morzem.

Wszystko zaczyna się od tego, że w jego ręce wpada pistolet skałkowy o niezwykłych właściwościach – każdy strzał powoduje czasowe zniknięcie namierzonych ludzi i zwierząt. Chłopiec również co chwila staje się niewidzialny… Dlaczego? Zamieszany jest w to albatros o tajemniczych umiejętnościach, zwany Wielkim Ptakiem, a przyczyną zamętu są pewne złe skłonności bohatera tej historii.

Jak ta powieść się zakończy? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, trzeba przedtem wspólnie z Jurkiem przeżyć niesamowite przygody.

Patronat medialny: Victor Junior oraz Edu.info.pl

Lech M. Jakób jest również autorem książki „Filip Szalony”, która zdobyła I nagrodę w Konkursie Literackim na powieść dla młodzieży.

powieść dla dzieci

I wydanie: Wydawnictwo „Glob”, Szczecin 1989. Str. 126. Opracowanie graficzne Jerzy Wróblewski. Oprawa twarda. ISBN 83-7007-229-1

II wydanie:  SC „Skua”, Kołobrzeg 1991. Str. 224. ISBN 83-85306-01-3

III wydanie:  Wydawnictwo „Telbit”, Warszawa 2007. Str. 144. Projekt okładki Marcin Bąkowski. Ilustracje Katarzyna Listwon. Oprawa twarda. ISBN 978-83-60848-00-5